Главная >>> ЗМІ про Всеукраїнську премію "Диво-дитина 2015": газета "День"

ЗМІ про Всеукраїнську премію "Диво-дитина 2015": газета "День"

Усьоме Всеукраїнська премія «Диво Дитина», організована Віктором Новіковим – її ідейним натхненником та президентом -  підсумувала основні досягнення розумних, кмітливих, творчих, талановитих, спортивних та відважних молодих громадян України. Основна мета премії – знайти, ознайомитися із досягненнями та нагородити дітей, які мають особливі досягнення, відзначилися в екстремальних умовах, а також розвинули свої унікальні здібності. Премію – 1-ше, 2-ге та 3-тє місця - вручили у п’яти номінаціях 14 дітям: найрозумніша, найдивовижніша, найгероїчніша (двоє дітей), найспортивніша та найтворчіша дитина. Їх організатори та журі конкурсу відібрали із тисячі охочих з усієї України (протягом трьох етапів в кожній номінації відібрали по три учасники). Лауреати першої премії отримали 5 тисяч гривень, другої – три, першої – дві та звання «Дитина року». В деяких номінаціях журі двом дітям присудили перші місця.

В номінації «Найрозумніша дитина» два перші місця розділили між собою 12-річний Артем Янчак зі Львова та 11-річний Петро Величко із Мелітополя Запорізької області. Артем – досить відомий український інтелектуал. Він став переможцем в інтелектуальній грі «Найрозумніший», взяв перші місця на всеукраїнських олімпіадах з біології та хімії, математики, другі місця - на олімпіадах з географії, української мови та літератури, німецької мови. «Одночасно всім займатися не так складно. Оскільки якщо ти любиш якийсь предмет, то обов’язково для цього знайдеш час», - сказав Артем. Петро Величко посів друге місце у Всеукраїнському конкурсі науково-дослідних робіт, брав участь у олімпіаді з математики для 8-класників (третє місце), є учасником олімпіад з математики та інформатики. Йому подобається розв’язувати задачі з математики. Третє місце дісталося 11-річній Олі Кривій із Вінницької області. Вона - винахідник, раціоналізатор, учасниця конкурсів технічного та екологічного  напрямку «ІнтелтТехноУкраїна» 2014-2015 років (третє місце). Друге місце дівчина зайняла у Всеукраїнському чемпіонаті інформаційних технологій «Екософт – 2015». Її сфера інтересів – енергозберігаючі технології.

Найспортивнішими дітьми – перше місце – журі визначили 9-річну Дарію Ясиновську  та Артема Панасенка (10 років) із Києва, які стали чемпіонами світу зі спортивно-бальних танців у 2014 році та чемпіонами України у цьому році. Друге місце – у 11-річної чемпіонки України зі гри в шашки Дарини Скороход. Дівчина з 7-ми років займається цим видом спорту, зараз готується їхати на чемпіонат Європи та світу. Третє місце посів призер всеукраїнських та міжнародних змагань з більярдного спорту, чемпіон Європи та світу 12-річний Андрій Тихий із Кіровограда. Він - кандидат в майстри спорту України. «Якщо ти любиш те, чим займаєшся, то можна тренуватися зранку до вечора», - каже Андрій.

Надзвичайно цікавими призерами стали діти і номінації «Найтворчіша дитина». Знайомтеся: третє місце – у киянина Джонсона Антоніо Бразильєро, який на фортепіано займається з 5 років. Переміг у багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах, є володарем 5-ти гран-прі, двічі став переможцем міжнародних музичних конкурсів світу. Два перших місця присудили 12-річній полтавчанці Софії Матвієнко, яка є переможницею багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів із гри на флейті, та 11-річному Павлу Шачку з Тернополя, який займається образотворчим мистецтвом із 6-ти років. Він - переможець вітчизняних та зарубіжних конкурсів з образотворчого мистецтва,  лауреат премій І. Марчука та Тараса Шевченка.

В номінації «Найдивовижніша дитина» (учасники - від 5 до 8 років) троє діток здивували своїми навичками. Так, 5-річний Лев Бондаренко із Харкова розповів, що вже прочитав понад 100 енциклопедій (самостійно читає з двох з половиною років), встановив рекорд України зі швидкості читання у дошкільному віці. «У мене немає улюбленої книги. Я люблю читати про все, мене цікавить все: тварини, рослини, людина, динозаври, фантастичні істоти, хімія, чудеса прогресу, чудеса світу…», - говорить лев.  Йому журі присудило 2-ге місце. Перше віддали 7-річній Мілені Причіній із Харкова - переможниці та призеру всеукраїнських та міжнародних змагань із художньої гімнастики. Третє – Дарині Ложніковій (теж Харків), яка є переможницею міжнародних і всеукраїнських конкурсів сучасних танців. Вона прислала найбільшу кількість грамот та дипломів.

На нагородження в номінації «Найгероїчніша дитина» приїхало двоє дівчаток: 8-річна Віра Яковлєва із Полтавської області, яка врятувала братика і сестричку з вогню, коли загорілася їхня хата, та 10-річна Катерина Листошенкова із смт Лиманське Одеської області. Вона врятувала першокласника, котрий провалився під кригу.

Не зважаючи на складний час, організатори конкурсу обіцяють, що премія «Диво Дитина» буде тривати, адже талантів в Україні – надзвичайно багато. Таких дітей треба побачити і допомогти їм розкритися. Адже саме вони прославлять, і вже це роблять, Україну на весь світ.

     

                       Пізнайко